Gimnastyka korekcyjna

 

Zadbaj o zdrowy rozwój Twojego Dziecka

Z roku na rok propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród osób dorosłych staje się coraz bardziej popularne. Przykrym faktem jest, że u dzieci sytuacja ta wygląda dokładnie odwrotnie. Plaga otyłości i licznych wad postawy u dzieci, wynikająca ze złego odżywiania i braku wysiłku fizycznego, jest dużym problemem nie tylko w całej Polsce, ale i na świecie. Jeszcze dekadę albo dwie temu niespotykane było występowanie cukrzycy typu II u dzieci. Ta choroba zazwyczaj dotykała otyłych dorosłych prowadzących siedzący tryb życia. Dzisiaj to schorzenie występuje przed okresem dojrzewania, a statystyki wykazuję, że polskie dzieci  tyją coraz szybciej – najszybciej w Europie!!!

 

daaProgram zajęć z GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ obejmuje: profilaktykę i korekcję wad postawy, stymulowanie wszechstronnego rozwoju fizycznego dziecka, kształtowanie wszystkich cech motorycznych, a także kontrolę własnego ciała i wyrabianie nawyku prawidłowej postawy.

Proponowany program zajęć obejmuje różnorodne metody terapeutyczne (wg Dobosiewicz, Klappa, Sherbourne, Delacato, Integracji Sensorycznej, PNF i in.), których połączenie w sposób globalny pozwala wpływać na kontrolę postawy dziecka.

Zestawy ćwiczeń proponowane są dzieciom w bardzo przystępnej formie zabawy ruchowej, z wykorzystaniem muzyki i ciekawych przyborów dostosowanych do reedukacji posturalnej dla najmłodszych.